Plany fundacji

Tworząc Fundację postawiliśmy sobie za cel pomoc dzieciom. Szczególną opieką otoczyliśmy dzieci z uboższych rodzin. Wybrana przez nas forma pomocy jest dość szczególna - spełniamy wakacyjne marzenia dzieci. Wierzymy, że pokazując dzieciom świat, realizując ich marzenia o podróżach zmieniamy ich przyszłość.

Założyciele fundacji to osoby z dużym doświadczeniem żeglarskim, dlatego naturalną koleją rzeczy było pojawienie się rejsów żeglarskich wśród różnych form wypoczynku oferowanych przez Fundację. Kwintesencją tej formy wypoczynku miały być rejsy morskie, które oprócz oczywistych walorów wypoczynkowych i turystycznych uczą odpowiedzialności, sumienności, poczucia obowiązku i pozytywnie wpływają na rozwój zachowań społecznych i pracę w grupie.

Ze względu na wysoki koszt czarterów Fundacja zdecydowała się na zakup jachtu, który miał posłużyć do realizacji celów statutowych, czyli organizacji rejsów dla dzieci i młodzieży, a także do realizacji przedsięwzięć komercyjnych, z których dochód osiągnięty przez fundację posłuży do realizacji letniego wypoczynku. Mamy nadzieję, że w ten sposób w okresach wakacyjnych korzystać będą z niego dzieci z pabianickich szkół, a poza wakacjami jacht będzie generował przychód, z którego sfinansujemy jego utrzymanie.

Fundacji udało się zakupić jacht, który spełni marzenia dzieci.

Fundacji udało się zakupić jacht, który spełni marzenia dzieci.

Dzięki pomocy darczyńców i osobistym zabiegom zarządu fundacji w 2013 roku udało nam się zrealizować ten cel. Zakupiliśmy jacht Elan 434 Impression i od razu rozpoczęliśmy planowanie akcji letniej. Jednocześnie uruchomiliśmy kampanię informacyjną skierowaną do osób zainteresowanych wypoczynkiem na jachcie na zasadach komercyjnych. Oprócz kosztów zakupu, utrzymanie takiej jednostki wymaga stałego wkładu finansowego na opłacenie mariny, konserwację i drobne naprawy. Dlatego jeśli są Państwo zainteresowani rejsem morskim zachęcamy do kontaktu. Zapewniamy jacht z pełną obsługą skipera w atrakcyjnych cenach!